Дистанційне навчання.

Як правильно вибрати лижі для дитини?

 Щоб вибрати лижі для дитини, потрібно, перш за все, визначитися з тим, де і як ви збираєтеся кататися. Від цього залежить, чи потрібні вам гірські лижі або бігові. Крім того вибір лиж для дитини залежить від його віку, ваги, зросту та його вміння кататися.
Гірські лижі
Від дорослих моделей дитячі гірські лижі відрізняються розміром і легкістю. Для дітей і підлітків краще всього підійдуть лижі, призначені для початківців, які є самими м'якими (під «м'якістю» мається на увазі те, що такі лижі «працюють» як треба на невеликих швидкостях, добре амортизують рельєф) і пристосовані для універсального стилю катання.
Катання на гірських лижах для дітей має свої особливості, і тут велику роль відіграє правильний підбір спорядження. Основним фактором при виборі для дітей гірських лиж стає їх довжина. Щоб забезпечити безпечне катання, гірські лижі повинні повністю відповідати фізичним можливостям і антропометричним даним дитини. Якщо мова йде про маленьких дітей, то фахівці рекомендують починати навчання на коротких лижах сучасної геометрії («приталені»). На них можна швидше навчитися поворотів, а діти не будуть швидко втомлюватися.
Для дітей, вага яких менше 40 кг, довжина дитячих лиж безпосередньо залежить від ваги дитини:
 • для малюка, вага якого 10-20 кг, підійдуть лижі довжиною 70 см;
 • для дітей, вага яких більше 20 кг, довжина лиж повинна бути 90 см;
 • для дітей, вага яких становить 30-40 кг, довжина лиж повинна бути 100 см (для більш досвідчених лижників цій ваговій категорії допускається і велика довжина лиж).

 • Для дітей вагою понад 40 кг лижі підбираються в залежності від зростання аналогічно підбору лиж для дорослих (вертикально поставлені лижі повинні діставати до підборіддя або носа). Різниця в підборі визначається ступенем досвідченості гірськолижника. Для початківців рекомендується брати лижі на 5-10 см менше зростання, тобто орієнтовно до підборіддя. Для юного лижника з досвідом, який вміє координувати свої рухи і впевнено рухається, довжина лиж повинна доходити до носа.
  Фахівці звертають увагу: не варто плутати дорослі укорочені лижі для дорослих («скіборди») з дитячими гірськими лижами. Для них характерна більша жорсткість, вони погано підходять для дитячого катання, і такий досвід може надовго відбити у дитини бажання кататися.
  В залежності від такого параметра, як «твердість», дитячі гірські лижі можна розділити на три рівні: початковий, просунутий (удосконалюючий) і експертний. Цей фактор впливає і на їх вартість.
  Для початку можна обійтися недорогими «м'якими» лижами. До того ж вони легше в управлінні, а для новачків це великий плюс. Правда, розвинути велику швидкість на них не вдасться.
  Але лижні тренери відзначають, що діти навчаються дуже швидко і кататися на зовсім простих лижах їм скоро стає нецікаво. Звідси порада – краще відразу переплатити, ніж через пару тижнів купувати нові, більш «просунуті» лижі.
  Професійні лижі та спорядження експертного рівня – це вже для дітей, які досягли певних результатів і всерйоз вирішили зайнятися цим видом спорту.

  Гірськолижні черевики

  Для дітей випускаються спеціальні дитячі моделі черевик, які не варто плутати з жіночими моделями невеликого розміру.
  На що звернути увагу:

 • Черевики повинні бути теплими, з надійною підошвою, досить м'якими і зручними для ноги.
 • Обладнані зручною та нескладною застібкою (на дитячих черевиках, зазвичай, це одна кліпса).
 • Розмір черевиків повинен відповідати розміру ноги (правило «купити на виріст» у цьому випадку зовсім не спрацьовує).
 • При примірці в магазині приміряти черевики краще всього на товстий вовняний носок. При належному взуття повинна сидіти щільно, але пальці стопи повинні вільно рухатися, а п'ята не повинна «хлябатиме».
 • Не варто зациклюватися на якомусь конкретному виробнику, краще орієнтуватися на відчуття і зручність.

 • Лижні палиці

  Палиці зовсім маленьким дітям не потрібні. Дітям же старше рекомендована довжина залежить від зростання (не повинні доходити до пахв).

  Лижні кріплення

  Для дітей передбачені спеціальні лижні кріплення. Відрізняються вони від дорослих більш низькими відмітками на шкалі зусиль (звертаємо увагу на те, що чим менше рівень фізичної підготовки дитини і його гірськолижний досвід, тим нижче має бути на шкалі значення зусиль).
  Для захисту дитини від травм обов'язково потрібен шолом, у вітряну погоду непогано одягати підшоломник і маску.

  Бігові лижі

  Дитячі бігові лижі бувають трьох типів: лижі для класичного катання, який найчастіше використовується юними лижниками, лижі для конькового ходу і універсальні. Не освоївши «класику», немає сенсу купувати конькові лижі.
  Лижі для класичного катання довше конькових, з довгим і більш гострим носиком. На ковзаючу поверхню лиж нанесені спеціальні насічки, які не дають їм скочуватися назад. Ці лижі ідеально підходять для лижників-початківців, особливо якщо навчання і катання проходить поза траси. Недолік лиж цього типу – розвинути велику швидкість на цих лижах не вдасться, і при теплій погоді мокрий сніг, налипаючи на насічку, може сповільнювати рух.
  Лижі для конькового ходу – для більш досвідчених лижників, які мріють спуститися з вітерцем з уподобаної гірки. За формою вони коротше класичних, по краях повинен бути гострий бортик для запобігання зісковзування вбік.
  Універсальні лижі однаково добре підходять для катання в обох стилях.
  Безпека і надійність сучасних дитячих лиж забезпечується деякими конструктивними особливостями: закруглені шкарпетки і збільшена ширина лижного полотна роблять лижі більш стійкими і безпечними при падінні, «приталивание» (бічні вирізи) допомагає краще проходити складні повороти.
  Зовсім маленькі лижники можуть цілком обійтися простими, легкими лижами. Адже в цьому випадку основне завдання – навчити стояти малюка на лижах і отримувати задоволення від спільних лижних прогулянок з батьками.
  Дітям від 2 до 6 років експерти радять купувати лижі довжиною трохи вище зросту дитини, прості, широкі і безпечні моделі. На довгих лижах маленьким дітям дуже складно маневрувати, особливо на поворотах.Для дітей постарше орієнтиром може служити наступний принцип: зріст дитини плюс 15-20 див.
  Бігові лижі для підлітків наближені за своїм рівнем до дорослим моделям, але відрізняються спрощеними технічними характеристиками, м'якістю і легкістю.
  Таблиця підбору бігових лиж і лижних палиць для дітей:
  Зріст, смРекомендована довжина лиж, смРекомендована довжина палиць, смВік, років
  100100753
  110110804
  115120855
  120130906
  125140957
  1301501008
  125150 / 1601059
  14016511010
  14517011511

  Лижні палиці

  Лижники-малюки можуть і зовсім обійтися без лижних палиць. Їх завдання – навчитися твердо стояти на лижах і при цьому зберігати рівновагу.
  Довжина палиць, так само як і лиж, залежить від росту дитини, а також від стилю катання. Для класичного стилю палиці повинні доходити і впиратися в пахву, для конькового стилю повинні бути трохи вище плеча.
  Крім того, лижні палиці для дітей повинні бути легкими, зручними рукоятками для обхвату, з ремінцями (щоб дитина не втрачав палицю під час руху). Наконечники повинні бути гострими, з міцним і досить великим опорним елементом у вигляді зірочки або кільця.

  Кріплення для лиж


  Малюкам, які тільки почали освоювати бігові лижі, швидше за все, спеціальне взуття не знадобиться. Їм набагато зручніше і тепліше кататися у валянках або власних теплих черевиках. А тому для початку можна придбати лижі, які продаються в комплекті з кріпленнями під звичайну дитячу зимову взуття.
  Найбільш дешеві і прості кріплення – це м'які кріплення з ремінною стрічки з бавовни, еластичної шкіри або гуми. Їх недолік – не дуже надійна фіксація ноги на лижі. До того ж, такі стрічки і гумки часто плутаються і зміщуються в процесі катання.
  Напівжорсткі кріплення (спеціальне взуття також не обов'язкова) – конструкція більш надійна і міцно фіксує лижі до взуття.
  Жорсткі кріплення припускають наявність спеціального взуття – лижних черевиків.
  Кріплення для бігових дитячих лиж, безумовно, повинні бути безпечними, міцними і жорсткими в міру (щоб не травмувати і не перетискати ногу дитини кріпильними деталями). Зазвичай вони забезпечені більш м'яким механізмом кріплення, великою ручкою засувки (щоб малюк міг самостійно знімати і одягати лижі, і йому було зручно братися за нього рукавичкою).

  З яких матеріалів виготовляють дитячі лижі?

  Термін експлуатації лиж залежить від матеріалу, з якого вони виготовлені.

  Дерев'яні

  Дерев'яні лижі гарні при морозній погоді, але вже при нульовій температурі стають практично непридатними для катання. До того ж швидко ламаються і вимагають постійної обробки ковзної поверхні спеціальними лижними мазями, інакше мокрий сніг не дасть дитині легко пересуватися на лижах.

  Пластикові

  Пластикові лижі більш міцні і володіють підвищеними ковзаючими якостями, що в цьому випадку можна, скоріше, віднести до недоліків, ніж достоїнств. Щоб лижі не роз'їжджалися по різних сторонах, на пластикових лижах має бути якісна і досить велика за площею протиковзка насічка. Особливо наявність насічок важливо, якщо дитина стала на лижі в перший раз.
  Пластикові лижі довговічні, легко ковзають по снігу, не намокають і не тріскаються при контакті з мокрим снігом.

  Кілька порад


 • Ніколи не купуйте дітям черевики і лижі «на виріст». Економія грошей може легко перетворити ваш відпочинок в суцільну муку або навіть призвести до травм.
 • Підбирати лижі і черевики потрібно, враховуючи зріст, вага і розмір ноги дитини на момент покупки.
 • При виборі лижного спорядження краще скористатися порадами досвідченого інструктора або продавця-консультанта.
 • Вирушаючи в поїздку, заздалегідь перевірте лижі і проведіть необхідну підготовку: проведіть профілактику кантів і ковзної поверхні, перевірте та відрегулюйте лижні кріплення (вони повинні відстібатися при падінні). У небезпечній ситуації ці заходи послужать вам хорошу службу.
 • При купівлі лиж зверніть увагу на відсутність механічних пошкоджень і симетричність лиж в парі по ширині, довжині, масі і товщині.
 • Не слід купувати лижні палиці довше, ніж потрібно по росту дитини
 • Урок №1. Перші кроки
  Як стати на лижі

  Немає коментарів:

  Дописати коментар