вівторок, 22 жовтня 2019 р.

Загартовування дитячого організму

Під загартовуванням слід розуміти систему заходів, які підсилюють здатність організму приходити в рівновагу з мінливими умовами середовища, підвищують стійкість організму проти холоду, дії жари та проти так званих простудних захворювань. 
  Для загартовування використовуються природні фактори — свіже повітря, сонце, вода. Велике значення мають заняття фізичною працею, а також ігри, гімнастика і спорт на свіжому повітрі. Проте слід пам’ятати, що в загартовуванні дуже велике значення має додержання певних умов. Насамперед загартовувати організм треба постійно, починаючи з раннього дитинства і до глибокої старості. Не менш важлива поступовість, починаючи з вищої температури, поступово знижувати її. Також поступово повинна наростати і тривалість процедур. Але перш ніж почати загартовування, треба порадитись з лікарем щодо процедур загартовування і методики їх прове­дення, бо не кожну процедуру можна рекомендувати тій чи іншій людині, а тим більше дитин
    При правильному і систематичному використанні таких могутніх факторів природи, як свіже повітря, сонце і вода, в поєднанні з фізичною працею і спортом, в організмі людини відбуваються такі зміни.
    Поліпшуються стан і функція кори великих півкуль. Стійкішими стають моральні і вольові якості. Врівноважуються збудливе-гальмівні процеси. Школяр стає більш урівноваженим, спокійним, уважним і працездатним.
  Підвищується обмін речовин. Поглиблюється дихання. Поліпшується кровообіг, збільшується ударний об’єм крові. Поліпшується склад крові. В крові підвищується процент гемоглобіну. Зникає (якщо воно було) недокрів’я мозку.
    Виробляється несприйнятливість організму до простудних, інфекційних захворювань і хвороб обміну речовин.
   Виробляється вітамін D; підсилюється ріст кісток, зни­кають явища рахіту. Все це сприяє повноцінному розвитку організму і формуванню нормальної постави школяра.

Немає коментарів:

Дописати коментар